Zakynthos – najlepsze plaże i miejsca do wypoczynku nad morzem

Zakynthos to bardzo popularna wyspa wakacyjna. Często wybierana na urlop, spośród wszystkich greckich destynacji. Zakynthos oferuje różnego rodzaju atrakcje, które przyciągają tu co roku tłumy turystów. Krystaliczne Morze Jońskie, żółwie Caretta oraz bogata oferta nocnego życia, to tylko część wabików.

Turyści przylatują na Zakynthos również ze względu na tutejsze plaże. Urokliwe zatoczki, długie piaszczyste połacie oraz zupełnie dzikie, niedostępne miejsca, przyciągają amatorów plażowania. Do tego znakomita pogoda, która latem gwarantuje pełnie słońca, tylko dopełnia wizerunku prawdziwego raju wakacyjnego.To obok plaż Skatios i Siros, kolejna grecka miejscówka warta zainteresowania. A jakie plaże na Zakynthos są szczególnie godne uwagi?

Top 5 najładniejszych i najbardziej interesujących plaż Zakynthos

Zatoka Wraku – no nie można nie zacząć od najbardziej kultowej plaży na Zakynthos. Navagio Beach to niesamowite połączenie turkusowej wody w morzu oraz jasnego piasku. Krajobraz dopełniają wrak statku, co do którego krążą różne legendy. Jedna z nich mówi, o tym że to był statek przemytników, który rozbił się o skały, uciekając przed policją.

Jedna z najładniejszych plaż na Zakynthos
Jedna z najładniejszych plaż na Zakynthos

Co ciekawe na najsławniejszą plażę wyspy można dotrzeć jedynie drogą wodną. Jeśli jednak morze jest zbyt wzburzone, wówczas cały wodny transport nigdzie się nie rusza. Można więc mieć pecha i nie dotrzeć do Zatoki Wraku. Za to punkt widokowy, ze szczytów pobliskich klifów, zawsze jest czynny 😉

Porto Vromi – to z kolei żwirowa maleńka plaża, położona w wąskiej, ale bardzo malowniczej zatoczce. Otoczona białymi skalistymi wzgórzami, delikatnie porośniętymi roślinami. Można tu dotrzeć na dwa sposoby – od strony Maries lub drugą drogą prowadzącą z Anafonitrii.

Xigia Beach – to z kolei plaża położone we wschodniej części Zakynthos, tuż przy wielkiej granitowej skale. Niewielka, niepozorna, a kryje w sobie niezwykłe właściwości. W tutejszych bowiem wodach jest domieszka siarki, która leczy różne dolegliwości. Kąpiel w tym miejscu może pomóc w różnych dolegliwościach, gdyż woda wykazuje działanie bakterio- i grzybobójcze.

Xigia Beach - niezwykła plaża na Zakynthos
Xigia Beach – niezwykła plaża na Zakynthos

Porto Limnionas – to z kolei jedno z bardziej dzikich miejsc na Zakynthos. Mała zatoczka, ukryta w zachodniej części wyspy. Co ciekawe nie ma tu w ogóle plaży jako takiej, do wody schodzi się lub skacze wprost ze skał. Na jednej z nich wybudowano jadłodajnie, która swoją ofertę rozszerzyła także o wynajem leżaków. To raczej nie jest dobre miejsce dla małych dzieci oraz dla osób, które dopiero uczą się pływać.

Porto Roxa – kolejne niezwykle urokliwe miejsce, gdzie można wypocząć i popływać. Mała zatoczka położona w zachodniej części Zakynthos. Nie ma tu tradycyjnej plaży z piaskiem. Za to są tu skalne tarasy, na których można się opalać lub skakać do wody. Na przybyszów czekają darmowe leżaki i drewniane pomosty, a w okolicy można się najeść w miejscowej tawernie. Tutejsi rybacy, cumują swoje łodzie tuż przy brzegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *