Plaże na wyspie Siros / Piaszczyste, najlepsze i najpopularniejsze / Opinie i mapa!

Mimo iż Siros nie jest najbardziej znaną wyspą Cyklad, to właśnie tu znajduje się stolica całego archipelagu, umiejscowiona w Ermupoli. Ta stosunkowo nieduża wyspa często jest celem wycieczek promowych z Aten, z Tinos czy bardziej znanej Mykonos.

Coś co przyciąga na Siros to malownicze widoki, typowo grecki klimat, interesujące zabytki, no i oczywiście plaże.

Mimo, że z pewnością nie są one największe, ani najpiękniejsze w całej Grecji, to jest coś w nich urzekającego. Tym bardziej, że większość plaż na Siros jest nieco ukryta w przytulnych zatoczkach. Większość z nich jest piaszczysta, ale znajdą się również takie ze żwirem czy kamieniami.

Plaże na Siros
Plaże na Siros

Wyspa Siros nie jest jeszcze bardzo popularna wśród turystów, dlatego na plażach nie ma tłoku. Do wyboru mamy tu zagospodarowane plaże z pełną infrastrukturą oraz takie położone w ustronnym miejscu, gdzie można w spokoju odpocząć od całego świata. Sześć plaż na Siros ze względu na swoją czystość oraz poszanowanie środowiska uzyskało odznaczenie Błękitnej Flagi: Agathopes, Azolimnos, Vari, Galissas, Kini oraz Finikas. Do większość z najpopularniejszych miejsc do plażowania na wyspie, można dojechać komunikacją autobusową np. ze stolicy Ermupoli. Oprócz blisko umiejscowionych hoteli, tuż przy plaży nie brakuje na nich także zaplecza gastronomicznego w postaci restauracji i barów. Na niektórych plażach na Siros można wypożyczyć sprzęt wodny, skorzystać z przebieralni, pryszniców i wc-tów. Część z nich ma leżaki z parasolami oraz nadzór ratowników. Większość plaż na Siros jest także odpowiednia dla rodzin z dziećmi.

Siros plaże
Siros plaże

Zacznijmy więc zwiedzanie plaż na Siros!

Najpopularniejsze i najpiękniejsze plaże na greckiej wyspie Siros

]
A oto one. Na początek, krótki filmik z plażami na Siros:

Plaża Galissas

Plaża Galissas – jedna z najpopularniejszych i ładniejszych plaż na wyspie. Piaszczysta z łagodnym wejściem do morza, idealnie nadaje się na wakacje z dziećmi. Umiejscowiona w małej zatoczce, przez co jest naturalnie osłonięta od większych fal oraz pływów. Na plaży Galissas znajduje się pełne zaplecze gastronomiczne oraz trochę drzew, pod którymi można znaleźć schronienie przed palącym słońcem, a także leżaki i parasole do wypożyczenia.

Plaża Megas Gialos

Plaża Megas Gialos – kolejna popularna plaża na Siros, szczególnie w sezonie. Podobnie jak poprzedniczka jest piaszczysta i bezpieczna dla małych dzieci, które dopiero uczą się pływać. Na plaży Megas Gialos są także drzewa pod którymi znajdziemy wytchnienie od słońca. W okolicy są także tawerny oraz kawiarnie, gdzie można coś zjeść.

Plaża Kini

Plaża Kini – to żwirowa plaża, umiejscowiona w małej malowniczej zatoczce, która jest popularna zarówno wśród turystów jak i tubylców. Można tu wypożyczyć leżaki oraz parasole, a także zjeść świeże owoce morza, złowione przez miejscowych rybaków, w jednej z pobliskich tawern. Plaża Kini znana jest także ze swoich zapierających dech w piersiach zachodów słońca. Przy plaży znajduje się również uroczy pomnik syrenki.

Plaża Azolimnos

Plaża Azolimnos – ulokowana niedaleko stolicy wyspy Ermupoli, skąd jest łatwy dojazd. To nieduża, piaszczysta plaża z łagodnym wejściem do morza. Część plaży z jednej strony jest wymurowana i właśnie tam można wynająć leżaki do opalania. Znajduje się tu także pełna infrastruktura w postaci pryszniców, tawern, czy nawet drzew dających cień.

Plaża Poseidonia

Plaża Poseidonia – piaszczysto – żwirowa plaża, którą wyróżnia dobra organizacja. Jest tu wszystko czego potrzeba turystom – od barów i kawiarni, po wypożyczalnie leżaków oraz noclegownie, usytuowane w niedalekiej odległości i cień, który dają tu palmy. Dodatkową zaletą jest to, że z plaży Poseidonia rozciąga się widok na pobliskie wyspy: Stroggylo i Schinonissi.

Plaża Komito

Plaża Komito – to kolejna nieduża, piaszczysta plaża, która oferuje turystom parasole i leżaki do wypożyczenia. Nawet w sezonie bywa tu pusto, idealnie dla osób szukających spokoju i wytchnienia. Plaża Komito jest prawie na całej długości osłonięta przed słońcem drzewkami oliwnymi i cyprysami.

Plaża Delfini

Plaża Delfini – kolejna mniej uczęszczana, piaszczysta plaża z kamykami. Położona w zatoczce, co oczywiście wiąże się z osłonięciem od wiatru. Na plaży Delfini można wypożyczyć parasol z leżakiem oraz zjeść coś w tawernie. Na samym jej końcu, tuż przy skałkach swoje miejsce mają osoby lubiące opalać się bez ubrań.

Plaża Fabrika

Plaża Fabrika – to piaszczysto-żwirowa plaża, jednak z kamienistym wejściem do morza. Nazwa wzięła się od fabryki ceramiki, która kiedyś znajdowała się na tym terenie. Plaża Fabrika to dosyć spokojne miejsce, gdzie można wypożyczyć leżaki i parasole. Nieopodal są tu kawiarnie i tawerny, a po prawej stronie znajduje się mały port. Można tu łowić ryby i snurkować.

Plaża Agathopes

Plaża Agathopes – popularna piaszczysta plaża, szczególnie w sezonie. Bardzo dobrze zagospodarowana turystycznie, można tu nie tylko wypożyczyć leżaki i parasole, ale także skorzystać z szerokiej oferty gastronomicznej pobliskich lokali. W pobliżu jest kilka obiektów noclegowych oraz centrów nurkowych. Wiosną można tu natrafić na mniszki (foki) oraz kwitnące lilie morskie.

To jeszcze nie wszystkie plaże na Siros…

Plaża Kokkina

Plaża Kokkina – to z kolei naprawdę niewielka plaża, dla tych szukających spokoju. Nie ma tu żadnej infrastruktury, a miejsce jest ukryte pomiędzy skalnymi urwiskami. Plaża Kokkina jest po części piaszczysta, a po części kamienista. Kiedyś było to ulubione miejsce naturystów, jednak wybudowany pobliski parking, skutecznie ich stąd przepędził.

Plaża Vari

Plaża Vari – jest reklamowana jako idealna plaża dla rodzin z dziećmi. Położona jest w zatoczce i osłonięta od wiatru, natomiast woda tuż przy brzegu ma odpowiednią płytkość, szczególnie dla najmłodszych. Plaża Vari jest piaszczysta oraz otoczona przez liczne jadłodajnie. Można tu wypożyczyć leżaki oraz parasole i w niedalekiej odległości znaleźć nocleg.

Plaża Finikas

Plaża Finikas – to jedna z większych plaż na wyspie. Zawiera wszelkie udogodnienia dla turystów : parasole i leżaki, greckie tawerny oraz nawet przystań dla jachtów. Jest to drugi port pod względem wielkości na wyspie, który często jest wybierany przez łodzie jako schronienie przed miejscowym wiatrem – meltemia. Można tu oprócz uskuteczniania kąpieli słonecznych i morskich, także łowić ryby i snurkować.

Plaże na greckiej wyspie Siros
Plaże na greckiej wyspie Siros

Mapa wyspy Siros

Zobacz na mapie gdzie dokładnie znajdują się najpopularniejsze plaże na Siros i jak do nich dojechać:

Opinie o plażach na Siros

Czekamy na Wasze opinie dotyczące plaż na greckiej wyspie Siros. Dajcie znać w komentarzach. Wasze opinie są dla nas ważne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *