Atrakcje turystyczne wyspy Phuket w Tajlandii

Tajlandia to obecnie prawdziwy hit wśród turystów z Polski, ale nie tylko. To na pewno najczęściej odwiedzany kraj na kontynencie azjatyckim, w ciągu ostatnich lat. Prawdziwym centrum turystycznym jest tu wyspa Phuket, największa i najbardziej rozrywkowa w całej Tajlandii. To właśnie tu najczęściej lądują turyści szukający tajskiego raju.

Wyspa Phuket w Tajlandi i co warto tu zwiedzić
Wyspa Phuket w Tajlandii i co warto tu zwiedzić

Wyspa Phuket jest jedną z najlepiej zagospodarowanych miejsc pod względem bazy turystycznej w tym kraju. Nie brakuje tu noclegowni o różnym standardzie, jadłodajni, klubów nocnych czy pięknych plaż. Phuket to górzysta wyspa, na której występują tak charakterystyczne wapienne skały oraz bujna roślinność. Na turystów czekają też atrakcje, dzięki którym nikt nie powinien się tu nudzić.

Atrakcje turystyczne Phuket w Tajlandii:

 • Atrakcją turystyczną jest na pewno miasto Phuket, a dokładnie jego stara część. To właśnie tu można zobaczyć stare świątynie (chińskie i buddyjskie), ale także bogato zdobione kamienice, przytulne knajpy oraz muzea, czy nawet dzielnicę czerwonych latarń. Stare miasto ma nieco staroświecki charakter, a to zapewne dzięki zabudowie w stylu chiński, ale i kolonialnym.
 • Wielki Budda to największy zabytek na Phuket, który warto zobaczyć. Ten 45 metrowy posąg jest wykonany z białego marmuru, a jego wielkość sprawia, że jest widoczny z wielu miejsc na wyspie. Wielki Budda umiejscowiony jest na szczycie wzgórz Nakkerd, a dokładniej pomiędzy miasteczkami Chalong i Kata. Prowadzi do niego sześciokilometrowa trasa, jednak wysiłek zostaje wynagrodzony przez widoki rozpościerające się ze szczytu.

  Atrakcja turystyczna Phuket - Wielki Budda
  Atrakcja turystyczna Phuket – Wielki Budda
 • Nocne markety to jedna z większych tajskich atrakcji turystycznych. To właśnie tu po zmroku, można zaopatrzyć się w pamiątki z podróży czy spróbować lokalnej kuchni. Oprócz tego czasem można obejrzeć na nich także występy miejscowych artystów. Najbardziej znanym targiem nocnym na wyspie Phuket jest Chillva Market w stolicy prowincji i Malin Plaza w mieście Patong.

  Nocny market, jedną z większych atrakcji dla turystów w Phuket
  Nocny market, jedną z większych atrakcji dla turystów w Phuket
 • Świątynia Wat Chalong to kolejna niezwykła atrakcja turystyczna Phuket. Ten kompleks świątynny jest najważniejszy dla wierzącej części Tajów, to właśnie tu ściągają oni z całego kraju by się pomodlić i złożyć hołd tutejszym mnichom. Wat Chalong jest największą i najczęściej odwiedzaną świątynią w Tajlandii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *